Skoči na glavno vsebino

…so letos v Mariboru ponovno postali učenci programa NIS!

Že lani so pokorili Slovenijo, letos pa jim je ta podvig uspelo ponoviti, kar je na tekmovanjih težko doseči. Da jim bo tudi letos uspelo, se je nakazovalo že v predtekmovanjih v Zagorju ob Savi ter Ljubljani. Zmage nad nasprotniki so bile vedno visoke, število doseženih golov pa dvoštevilčno! Tako smo se tudi v Maribor (Športni center Marinko Galić) odpravili z mislimi, o ubranitvi naslova. Igra je potekala na umetni travi pod “balonom”, igrišče pa so omejevale ograde. Nekateri fantje so bili takih razmer na igrišču vajeni, tako da so samozavestno stopili na igrišče. Po uvodnem nagovoru organizatorja ter slovenski himni, se je začelo za res. V prvi tekmi proti Mariboru smo krenili z rezervo, kar so Mariborčani izkoristili ter ob polčasu izenačili na 2:2. V drugem polčasu pa se je pokazala naša premoč v kondicijski pripravi, saj našega tempa nikakor niso sledili več. Na tem mestu bi izpostavil Kristjana Divkovića in Taja Meseca, ki sta s svojimi usklajenimi in hitrimi prodori ter atraktivnimi preigravanji, rezultat kmalu povečala na varno razdaljo. Po zmagi 12:3 smo se uvrstili v pričakovani finale. Nasprotnik iz Murske Sobote, je v prvem polčasu še držal priključek, a smo se v nadaljevanju zbrali ter suvereno zmagali 11:3! Tako so se nam želje uresničile in se z veseljem oziramo v naslednjo sezono, ko bomo poizkusili to še v tretje ponoviti. Vsekakor nam bo težje, saj se s koncem leta poslavlja Kristjan, a imamo v mlajših fantih še veliko potenciala.

Fantje, ki so sodelovali pri naslovu: Žan Bezeljak (vratar, kapetan), Kristjan Divković (1. strelec turnirja), Taj Mesec (2. strelec turnirja), Ožbej Škerbec (steber obrambe), Matija Reven (branilec) ter Damir Dautović (branilec); Altin Sylaj (sodeloval do finala).