V sredo, 12. 2. 2020, smo prvošolci imeli kulturni dan. Obiskali smo Cankarjev dom na Vrhniki, kjer smo se udeležili Območnega srečanja otroških gledaliških skupin Mladi oder 2020. Ogledali smo si predstavo Kdo je Vidku napravil srajčico, ki so jo zaigrali učenci gledališkega krožka OŠ Ivana Cankarja POŠ Drenov Grič.

Priljubljena slovenska pravljica, ki jo je napisal Fran Levstik, govori o štiriletnem Vidku. Neko poletje si Videk strga svojo edino oblekico. Vsak od sedmih otrok v revni družini ima samo eno srajčko in ko jo preraste, ponošeno oblačilo dobi naslednji otrok. Ubogi Videk tako ostane brez vsega in na pomoč mu priskočijo ovčka, grm, pajek, rak in ptiček. Zelo smo uživali v predstavi. Živali so Vidku izdelale novo srajčico in skupaj z Vidkom smo se veselili tudi mi.

Mladim igralcem in njihovi mentorici gospe Katarini Lenarčič izrekamo iskrene čestitke za res dovršeno uprizoritev.