V mesecu oktobru so učenci 1.-3. razreda OŠ Ivana Cankarja Vrhnika začeli z uresničitvijo projekta Slovenski pesniki in pesnice za otroke. Razstavo sta otvorila ustvarjalca Niko Grafenauer in Neža Maurer, ki letos decembra obeležujeta jubilejni obletnici rojstva. Gospa Neža bo praznovala 90. obletnico, gospod Niko pa 80. Oba sta v tem času ustvarila mnogo otroških del, ki so našim učencem že precej znana. Poleg Pedenjpeda in Belega muca so učenci spoznali še nekaj drugih pesmi, ki jih v okviru pouka ne obravnavajo. Razstava in likovni izdelki so se osredotočili predvsem na pesmi z naslovom Leva, desna, ki jo je napisala Neža Maurer in na Grafenauerjevo pesem Nogavice. Razstavo sta zasnovali skupini OPB 7 (Neja Sečnik) in OPB 9 (Tina Teraž, Nina Jerina), z likovno pomočjo ostalih skupin podaljšanega bivanja, na Tržaški 2.

Učenci in učiteljice so v delo vložili veliko truda in nastali so čudoviti ter unikatni izdelki, ki krasijo stopnišča in šolsko vitrino.

Veselimo se že naslednje razstave, do takrat pa vabljeni na virtualni sprehod po naših hodnikih.

Uživajte!

(Skupno 1.350 obiskov, današnjih obiskov 1)