Skoči na glavno vsebino

Spletna stran je v izdelavi

V sklopu projekta Erasmus+ pripravljamo spletno stran, ki je še v delu. Vsebino in obliko bomo sproti dopolnjevali in nadgrajevali.

Ekipa projekta Fundament

PREDSTAVITEV PROJEKTA

Od 1. septembra 2024 do konca avgusta 2025 izvajamo na OŠ Ivana Cankarja Vrhnika projekt imenovan Fundament. Fundament je kratica za funkcionalno digitalno opismenjevanje. S projektom želimo dvigniti učencem znanje funkcionalnih digitalnih veščin na področju digitalne komunikacije in na področju ustvarjanja digitalnih vsebin.

Preberi več …

CILJI

  • dvig digitalne kompetence na področju komunikacije
  • pisanje e-formalnega in e-neformalnega sporočila
  • uporaba oblačnih storitev
  • dvig digitalne kompetence na področju ustvarjanja digitalnih vsebin
  • uporaba programske opreme za pripravo predstavitev
    spoznavanje spletnega bontona
  • primerjava izkušenj
  • sodelovanje z vrstniki iz drugih držav

 

PARTNERJI

Osnovna Šola Ivana Cankarja Vrhnika
Slovenija (koordinator)

IES GONZALO HUESA,
Ronda, Španija

College Lucie Faure
Paris, Francija

PREDSTAVITEV ŠOL

OŠ Ivana Cankarja Vrhnika

AKTIVNOSTI

ERASMUS KOTIČEK

DISEMINACIJA

 

ANKETA

E-TWINING

 

ODS 1

ODS 2

 

ODS 3

 

IZOBRAŽEVANJE UČITELJEV

MEDVRSTNIŠKO UČENJE

 

MOBILNOSTI

Mobilnost Francija

Mobilnost Španija

Mobilnost Slovenija

PREDSTAVITEV PROJEKTA

Da bi se učenci uspešno znašli v digitalnem svetu, jim želimo predstaviti in jih naučiti ustreznega ter učinkovitega komuniciranja v izobraževalne namene, pa tudi širše (komunikacija na družbenih omrežjih, v spletnih klepetalnicah in drugih digitalnih platformah). Osredotočiti se želimo na bonton pisanja formalnih in neformalnih e-sporočil ter povečati zavedanje o uspešni komunikaciji z namenom izboljšanja kakovosti življenja in uspeha v šoli. Želimo jih naučiti izbrati različna digitalna komunikacijska sredstva, ki ustrezajo danim okoliščinam. Prav tako jih želimo ozavestiti o pomembnosti upoštevanja vedenjskih pravil (net etike)ter strokovnega znanja in izkušenj pri uporabi digitalnih tehnologij in interakciji v digitalnih okoljih.
Izdelava in uporaba predstavitev sta pogosto sestavni del komunikacije izobraževalnega okolja, zato je pomembno, da učenci razvijajo sposobnosti za učinkovito uporabo teh orodij. To je del širše slike funkcionalne digitalne pismenosti, ki zajema raznolike veščine za uspešno delovanje v digitalnem okolju. Učence želimo naučiti, da uspešno in kakovostno predstavijo svoje znanje, kar vključuje razumevanje osnovnih funkcij in orodij v programih za izdelavo predstavitev, vključno s postavljanjem besedila, vstavljanjem slik, uporabo grafov in drugih elementov oblikovanja; Želimo jih usposobiti, da ustvarijo vizualno privlačne ter razgibane in učinkovite predstavitve, ki podpirajo in dopolnjujejo govorjeno besedo. Ob vsem tem želimo, da se zavedajo koncepta avtorskih pravic pri uporabi slik, grafikonov in drugih elementov v predstavitvi, ter spoštovanje pravil rabe.

Zapri nastavitve dostopnosti