Zakaj si pa ti hvaležen/ hvaležna?

Danes smo si to vprašanje zastavili na interesni dejavnosti (S)prosti čas! Učenci, ki to interesno dejavnost obiskujejo, so navedli zares lepe in pomembne stvari za katere so hvaležni. Med stvarmi, za katere smo bili danes hvaležni, je bilo tudi zdravje. Z zanimivimi aktivnostmi, kot so pisanje z nogami, branje iz ustnic, pisanje z roko, s katero običajno ne pišeš, smo okrepili zavedanje, da smo res lahko srečni in hvaležni, da vse to, in še marsikaj drugega, imamo in znamo.

Hvaležnost lahko prispeva tudi k spremembam, zato smo se odločili, da v sklopu projekta DAN ZA SPREMEMBE, o tem spregovorimo. Projekt Dan za spremembe, je največja vseslovenska prostovoljska akcija, v kateri letos sodelujemo tudi mi. Pripravljamo akcijo zbiranja papirja. Sredstva, zbrana na ta način, bomo namenili šolskemu skladu. Kdor bi želel pri akciji sodelovati, lahko prinese papir v šolo, ali piše na elektronski naslov tajništva šole.