Šolska kuhinja – 🥛 jedilnik 🥣🥐

KOSILO

POPOLDANSKA MALICA

PETEK

bio polbel kruh**, domač manj sladek jogurt s kroglicami* (vsebuje alergene: pšenica-gluten, mleko)

polnozrnati rženi njoki, bučna omaka, riban sir, zeljna solata (vsebuje alergene: pšenica-gluten, mleko, jajca)

krekerji, sadje (vsebuje alergene: pšenica-gluten)

LEPE POČITNICE!

6. 5. 2024 –10. 5. 2024

MALICA

KOSILO

POPOLDANSKA MALICA

PONEDELJEK

ovseni kruh, pašteta, kisla kumarica, manj sladek čaj (vsebuje alergene: pšenica-gluten)

goveji zrezki v omaki, valoviti rezanci, zelena solata z motovilcem (vsebuje alergene: pšenica-gluten, mleko, jajca)

pletenka, ananas (vsebuje alergene: pšenica-gluten)

Jagode*

bio polbel kruh**, domači jajčni namaz, manj sladek čaj z medom (vsebuje alergene: pšenica-gluten, mleko, jajca)

cvetačna juha, polenta, piščančji ragu, bio zelena solata** (vsebuje alergene: pšenica-gluten)

otroški piškoti, melona (vsebuje alergene: pšenica-gluten, mleko, jajca)

kifeljček, sadni pinjenec (vsebuje alergene: pšenica-gluten, mleko)

pire krompir, čufti* v omaki, zelena solata s koruzo (vsebuje alergene: pšenica-gluten, mleko, soja)

rižev vafelj, krhlji eko pomaranče**

mlečni riž, posip, bio banana** (vsebuje alergene: pšenica-gluten, mleko)

telečja obara, ajdovi žganci, kompot (vsebuje alergene: pšenica-gluten, mleko)

črna žemlja**, sadje (vsebuje alergene: pšenica-gluten)

PETEK

polbela žemlja, rezina sira, češnjev paradižnik, voda iz pipe (vsebuje alergene: pšenica-gluten, mleko)

porova juha, orada na žaru, krompirjeva solata s kumarami (vsebuje alergene: pšenica-gluten, ribe-orada)

koruzni kruh,  kisla smetana (vsebuje alergene: pšenica-gluten, mleko)

Naša šola sodeluje v projektu Šolska shema Evropske unije (sadje, zelenjava, mleko in mlečni izdelki).

Pri kosilu je učencem na voljo kruh.

V primeru, da ni mogoče zagotoviti ustreznih živil, si pridržujemo pravico do spremembe jedilnika.

Vodja šolske prehrane: Tina Pucihar Balant