Učenci in učiteljice POŠ Drenov Grič smo v letošnjem šolskem letu sodelovali v projektu 365 dni telovadimo vsi.

Koordinira ga Media šport, društvo za šport, zdravje, okolje, izobraževanje in kulturo. Osnovni namen projekta je spodbujati večjo gibalno aktivnost mladih. Gibanje je zelo pomemben dejavnik, ki vpliva na zdravje vseh ljudi. Učiteljice smo ob pomoči videoposnetkov otroke naučile, kako morajo pravilno izvajati posamezne vaje. Učenci so bili še posebej navdušeni in zavzeti pri izvajanju vaj ob glasbeni spremljavi. Vaje smo izvajali v jutranjem varstvu, v podaljšanem bivanju, pred začetkom pouka … Učenci so bili tako bolj umirjeni in so lažje sledili učni uri. Upamo, da so učenci veselje do gibanja prenesli tudi na svoje domače.