Učenke prostovoljke, ki obiskujejo ID (S)Prosti čas, smo v teh dneh dobile prav poseben obisk. Obiskali sta nas članici društva Tačke pomagačke, ga. Ljubica Jelovšek in njena psička Tita. V dobri uri skupnega druženja smo izvedele od kje prihaja Tita, s čim se prehranjuje, kako preživlja dneve, kakšen je njen značaj, kako sta se z gospo Ljubico pridružili Društvu, kaj vse počneta in koga vse osrečujeta, na kakšen način pomagata mladim in starim, da lažje premagujejo izzive, s katerimi se srečujejo, kakšne dokumente tak psiček potrebuje, kje in kako se izobražujeta in trenirata in še veliko drugih zanimivih stvari. S pravim pristopom ga. Ljubice je tudi naša prostovoljka premagala strah pred psi in se tekom ure opogumila in pobožala Tito. Tito smo lahko masirale in krtačile. Ob tem pa zagotovo ni uživala le ona. Čas v njuni družbi nam je hitro minil in želimo si, da bi se srečali še kdaj. Če ne v šoli, pa morda v Centru starejših v Horjulu, na bralnih uricah v Cankarjevi knjižnici na Vrhniki ali v šoli na Tržaški cesti 2, kjer skupaj z učenci premagujeta prve korake pri branju.