V zadnjih dneh novembra je na naši šoli potekalo šolsko Cankarjevo tekmovanje za 8. in 9. razred. Tekmovalke in tekmovalci so se že pred tekmovanjem pod mentorstvom Jane Poljšak podali na raziskovanje literarnega dela Modri otok, avtorice Irene Androjna, na podlagi katerega so ustvarjali na tekmovanju samem.

Dobitniki bronastih priznanj so sledeči:

• 8. razred: Neža Jurjevčič (8. E); Vita Lucija Luin (8. E); Domen Gabrovšek (8. E); Nia Maksimović (8. E).
  • 9. razred: Maja Černetič (9. A); Ana Biček (9. A); Sara Koprivec (9. D); Tim Sečnik (9. D); Eva Zarja Luin (9. A); Tina Mahnič (9. E).

Čestitke!

Osmošolki Neža in Vita Lucija ter devetošolke Maja, Ana in Sara pa bodo še nadaljevale z raziskovanjem in poglabljanjem literarnega znanja ter pisanja, saj se bodo v torek, 16. 1. 2024, udeležile regijskega Cankarjevega tekmovanja.

Pripravila Tadeja Oblak.