Čudovit zimski dan se je začel z odhodom v šolo v naravi na Areh. Megleno Ljubljano smo hitro pustili za seboj in se podali proti Arehu. Na avtocesti smo naredili krajši postanek, preden smo se začeli vzpenjati proti hotelu Zarja.

Iz avtobusov smo zložili potovalke in se odpravili na zgodnje kosilo. Polni pričakovanja smo se odpravili na smučišče. Nekateri so hiteli na izposojo smučarske opreme, drugi pa na preizkus znanja smučanja in razvrstitve v skupine. Ja, prvi zavoji so res zahtevni, sploh če so pod budnim očesom naših učiteljev smučanja.

Vsaka skupina je odsmučala novim dogodivščinam naproti. Tudi začetniki so se že temeljito spoprijeli z belimi strminami. Verjemite, na začetku je kar zahtevno ukrotiti hitre smuči.

V dveh skupinah smo se vrnili v Zarjo, kjer nas je čakala popoldanska malica in takoj nato vselitev v sobe ter spoznavanje s sostanovalci in sostanovalkami. Čas je hitro minil in že je bila na vrsti razredna ura s temo o bivanju v šoli v naravi. Kar resna stvar, ko moraš takole sam poskrbeti zase 😉

Sledila je večerja in nočni sprehod in še večerno predavanje o FIS pravilih. Čas do nočnega počitka je hitro minil, tudi pogovori v sobah so počasi potihnili … lahko noč do jutri.

(Skupno 1.036 obiskov, današnjih obiskov 1)