V torek, 14. 5. 2024, smo mali vrtnarji, ki obiskujemo vrtnarski krožek, organizirali izmenjavo sadik in semen. V pritličju šole na Tržaški 2, smo postavili stojnico, na katero smo postavili sadike in semena, ki smo jih vzgojili pri krožku ali pa smo jih prinesli od doma. Ob stojnici smo se ogromno naučili o rastlinah. Prepoznavali smo jih, si delili nasvete glede vzgoje posameznih sadik, si delili izkušnje, se spodbujali in se tudi malce pohvalili s svojimi uspehi pri vrtnarjenju. Predvsem pa smo poskrbeli, da so v šolo prišli tudi stari starši in vrtnarski navdušenci. Tudi nekateri mimoidoči so se ustavili in se navduševali nad zelenjem, nekateri celo v takšni meri, da so se opogumili in bodo tudi sami kaj posadili.

Na koncu smo bili vsi veseli in zadovoljni, saj smo domov odšli bogatejši za novo izkušnjo, ki nam je dala ogromno znanja in zagona za delo na vrtu. Še bolj pomembno pa je, da smo tudi ostale navduševali nad vrtnarstvom in s tem širili ljubezen, ki jo sami čutimo do rastlin, tudi med druge.